03-922-6227

רכב חשמלי 2019

רכב חשמלי 2019

אמנם היה נראה ששנת 2019 עומדת להיות השנה של השינוי בעולם הרכבים, עם כניסתם לשימוש של הרכבים החשמליים אך כעת מסתמן שהשינוי הגדול נדחה ויתחיל עם כניסתם של שנה והעשור החדשים. הרכבים החשמליים מביאים איתם בשורה גדולה בדמות מחשבה ירוקה, ביטול הצורך בשימוש בדלק בוער ועמדות הטענה נוחות ומזדמנות. עד כה, בישראל לפחות, היה צורך בהמתנה לאישורים הבירוקרטיים הנדרשים מגופי המדינה השונים על מנת שגם הנהגים הישראליים יוכלו ליהנות מהגל החדש ולהתנסות בחוויית נהיגה בכלי רכב שהם חזית הטכנולוגיה. משרד התחבורה, משרד הבריאות, הרשות לאיכות הסביבה וגופים ממלכתיים נוספים חברו וזירזו את מתן כל האישורים הנדרשים לאחר שהובן מעל לכל ספק שאי אפשר יהיה לדחות את ייבוא המכוניות ושזו המגמה העולמית של עולם הרכב.

הרכבים החשמליים נחשבים למתקדמים מאד והם מהווים את השלב הבא אחרי הרכבים ההיברידיים. אם ההיברידיים משלבים בין מערכות הנעה חשמלית וכזאת המתבססת על שריפת דלק ביחד ובמקביל, הרי שהרכבים החשמליים הם הצעד הבא קדימה והם נעדרים לחלוטין מנגנון הנעה מבוסס דלק. הבשורה הגדולה באמת של רכבים אלה קשורה לנושא של איכות הסביבה. ללא ספק בשנים האחרונות יש מודעות הולכת וגוברת לנושאים שונים שקשורים בשימור כדור הארץ, בשינוי ההרכב של גזים או חומרים שנפלטים לאוויר ולאטמוספירה וכעת התקווה היא שהרכבים החשמליים יתפסו תאוצה ויביאו איתם גם ביטול של חלק ניכר מתחנות הדלק הפזורות בכל רחבי הארץ.

השימוש ברכבים חשמליים

במדינות רבות בעולם כבר הוסדר מבחינה רגולטורית השימוש ברכבים החשמליים והם מהווים חלק בלתי נפרד מכמות כלי הרכב שנוסעת בכבישים על בסיס יומיומי. כבר לא מדובר ברכבים שרואים רק פה ושם אלא בכמות כזאת שמהווה נתח לא מבוטל משוק המכוניות במדינות אלה. תחנות דלק רבות חדלו מהלתקיים בשל היעדר הצורך ועמדות טעינה הוקמו במקומות רבים, אפילו בתוך הערים – ברחובות או סמטאות צרים וראשיים כאחד. מי שנמצא במקום העבודה שלו מהבוקר עד לשעות אחר הצהריים יכול להיות רגוע ובטוח שבזמן הזה הרכב שלו נטען ובסוף יום העבודה הוא יגיע לטעינה מלאה, מה שיביא איתו פרק זמן לא קצר של נסיעה (גם למרחקים גדולים) בלי הצורך להטעין את הרכב שוב.

עמדות הטעינה מבוססות על רמה גבוהה של טכנולוגיה חדשנית וזמינה שבזכותה אפשר לעשות שימוש זול ויעיל בעמדות, הן מיוצרות על ידי חברה גרמנית מוכרת בתחום ואפשר להתאים את הסוגים השונים שלהם על פי הצורך ואופי הרכבים שאמורים להיטען. אפשר להשיג כיום מהחברה פתרונות ועמדות הטענה מתקדמים שיתאימו לנהגים פרטיים וגם לציי רכב של עסקים, חברות ותאגידים גדולים. כך אפשר לווסת את אופן השימוש בעמדה ולוודא שתמיד אפשר לעשות בה שימוש. בהשקעת המחשבה המתאימה והעמדת עמדת הטענה חכמה שמתאימה לציבור או לסוג המכוניות שיגיעו להיטען – ללא ספק גם הנהגים ירוויחו מכך וההטענה של הרכב שלהם תהיה יעילה, מהירה וכזאת שלא יהיה צורך לחזור עליה שנית תוך פרק זמן קצר.

אפשר בעצם לומר שהעתיד כבר כאן ואין סמלי יותר מכניסתו של עשור חדש ללוח השנה. זה הזמן לזנוח הרגלים ישנים, להצטרף לגל החדש של טכנולוגיה עכשווית ועדכנית, להתחדש ברכבים מיוחדים במינם שמביאים איתם בשורה גדולה וחשוב לא פחות – להצטרף לשלל מדינות שכבר עושות שימוש מצוין ברכבים החשמליים והנהגים ששם לא מתחרטים לרגע על המעבר ולא מסתכלים לאחור.