03-922-6227

כל המידע שחשוב לדעת אודות מכוניות היברידיות

המידע החשוב אודות מכוניות היברדיות איזיצארג

רבות מדובר אודות כלי הרכב החדשים שנכנסים אט אט לשימוש ורואים אותם יותר בכבישי ישראל. מדובר בכלי רכב בעלי תכונות ייחודיות ושונות ממה שכולנו רגילים אליהם, על מנת להתאים את השימוש היומיומי והשגרתי בכלי הרכב לרוח התקופה, בה יש שאיפה לחסכון משמעותי וגדול ככל האפשר בכסף, כמו גם בחיזוק המגמה לשמור על איכות הסביבה. הכמות הבלתי נתפסת של כלי רכב מזהמים עברה כבר מזמן את הגבול שאפשר להתיר לשימוש וחברות היצרן של המכוניות מחפשות את הרעיונות הבאים שגם יהיו מבוססי טכנולוגיה מתקדמת ככל האפשר וגם יהיו ירוקים וידידותיים הרבה יותר כלפי הסביבה.

מכוניות היברידיות – פתרון מצוין!

על מנת לזהם פחות את האוויר והסביבה צריך כל כלי רכב לפלוט הרבה פחות גזים מזהמים. כל עוד כלי הרכב מונעים במנגנונים של שריפת דלק נוזלי – הרי שפליטת החומרים לא תיפסק או תקטן. הפתרון – פיתוח מנגנון הנעה שונה לגמרי עבור המכוניות. ההנעה ההיברידית (היברידי = שילוב, בן כלאיים) מהווה פתרון חלקי לכך. היא משלבת שני מנגנוני הנעה שונים, האחד הוא זה שמוכר ונמצא בשימוש ומבוסס על בעירת דלק נוזלי. השני הוא מנגנון חשמלי שמופעל על ידי סוללה נטענת. התוצאה – מחשב רכב מתקדם במיוחד שיודע מתי להכניס לשימוש כל אחת מהמערכות על פי מהירות הנסיעה או תנאי הכביש וכך משיגים ביצועי נהיגה ונסיע המצוינים לצד חסכון בכסף (אין שימוש קבוע אך ורק בדלק).

המכוניות ההיברידיות כבר נחשבות לנפוצות בלא מעט מדינות באירופה וברחבי ארצות הברית. בישראל, בשל מגבלות בירוקרטיות כאלה ואחרות אפשר לראות בכבישים מספר קטן של כלי רכב היברידיים אך ללא ספק גם מדינת ישראל קרובה לנקודה שבה תהיינה הרבה מכוניות כאלה על הכבישים, כמו גם עמדות הטענה במקומות רבים. את הסוללה של המנגנון החשמלי צריך יהיה להטעין מדי פעם על מנת שלסוללה יהיה די כוח להפעיל את כל מערכות הרכב כך שהנסיעה תהיה חלקה, טובה וכמובן בטוחה ככל האפשר. עמדות ההטענה תהיינה ממוקמות בסמיכות למקומות חנייה ברחובות הערים ואפילו בחניונים של חברות וארגונים, כך שאפשר יהיה להטעין את הסוללה כל עוד הרכב ממילא חונה ולא נמצא בשימוש.

הטכנולוגיה כבר כאן וזה הזמן לרכב על גל ההצלחה!

כלי הרכב ההיברידיים מצטיינים בנסיעה חלקה ושקטה במיוחד. לא עוד רעשי מנוע לא נעימים או צורך לדומם את המנוע מיד עם ההגעה ללב שכונת מגורים. מדובר בחידושים מתקדמים מאד בעולם הרכב וחשוב מאד לדעת את זה. מכיוון שכבר מדובר בייצור המוני של מכוניות היברידיות, אפשר למצוא דגמים מכל הקטגוריות ומתוצרת כמעט כל חברות היצרן המובילות. אף חברה לא יכולה להרשות לעצמה להישאר מאחור כך שאפשר להשיג רכבים היברידיים קטנים או משפחתיים, עם תאי מטען בגדלים שונים ובעצם לבחור מתוך שלל תכונות ומאפיינים של הרכב, כפי שמבססים את הבחירה בכל רכב.

חשוב מאד לבדוק ולדעת היכן ממוקמות עמדות טעינה באזור מקום המגורים או העבודה. כך הרכב יכול להיטען בזמן שהוא לא בשימוש והנהג לעולם לא יגיע למצב של סוללה מרוקנת. ככל שיהיו יותר כלי רכב היברידיים בדרכים – כך תקטן הפליטה המזהמת של גזים שונים לאוויר ולאטמוספירה. עם הזמן יהיו פחות ופחות כלי רכב רגילים וללא ספק אפשר יהיה לסכם עידן שתם ותחילתו של עידן טכנולוגי חדש, מרגש ומעניין. ללא ספק האתגר הבא יהיה לשכלל אפילו יותר גם את הרכבים ההיברידיים ולבטח מיטב המוחות כבר עובדים גם על זה.